משחקי הכרות

 1. מדבקות – על השלחן במרכז מפוזרות הרבה מדבקות. כל משתתפת מקבלת דף ריק והוראה: הדביקי מדבקות כרצונך במשך חצי דקה בדיוק!
  לאחר חצי דקה – כל אחת סופרת כמה מדבקות היא הדביקה וכמספר הזה – עליה לספר פרטים על עצמה.
 2. תכונות – יושבים במעגל – המנחה (מורה, מדריכה) מתחילה – אומרת את שמה + תכונה שלה. היושבת לידה אומרת את מה שאמרה המנחה ומוסיפה את שמה + תכונה שלה, וכן הלאה כל אחת חוזרת על כל הנאמר לפניה ומוסיפה בסוף את שלה. (לדוגמא: דבורי בישנית, דבורי ביישנית חני עליזה, דבורי ביישנית חני עליזה רחלי ותרנית וכן הלאה)
 3. הרוח נושבת – משחק קליל וחביב. כל הבנות יושבות במעגל ובת אחת עומדת במרכז. הבת שבמרכז מכריזה: "הרוח נושבת לכל מי ש…. "(לדוגמא – יש לה עינים כחולות, אוהבת לרקום וכדו') – מיד קמות כל הבנות העונות לתכונה ומחליפות מקומות ביניהן. הבת שבמרכז צריכה לתפוס את אחד המקומות. כלל בסיסי – הבת שבמרכז יכולה לומר רק תכונה שיש לה בעצמה! (לדוגמא רק אם יש לה עינים כחולות, רק אם היא אוהבת לרקום)
  כמו תמיד – אפשר לשכלל ולשפץ את המשחק בהתאם לרמת הגיל ולהגביל את הנושאים – לתכונות אופי בלבד ולא למראה חיצוני וכדו'.
 4. שאלות (לקבוצה שמכירות אחת את השניה, מתאים לפתיחת שנה) – על השלחן מונחות קופסאות או מעטפות על כל אחת מודבקת שאלה – התחביב שלי, משאלה שלי, הייתי רוצה לשנות… המשפט האחרון שאמרתי כשיצאתי מהבית.. וכדו'. כל בת מכניסה פתק עם התשובה שלה – ללא שם. אח"כ המורה מקריאה את התשובות והקבוצה צריכה לנחש מי כתבה מה.
 5. שאלות – אופציה נוספת – על הקיר מודבקות שאלות ככותרת לדף. לכל משתתפת יש חותמת ייחודית לה (ציורים שונים. כל בת כותבת את תשובתה על הדף וחותמת עם החותמת שלה. הדף הראשון בסדרה יהווה את מקרא המפה, כלומר הכותרת תהיה קוראים לי… וכל אחת תכתוב את שמה ותחתום עם החותמת. כך אפשר יהיה לזהותה גם בדפים האחרים.
  מצורף קובץ עם שאלות לדוגמא…

משפטים – תחילת שנה

עד כאן להיום.

אי"ה ניפגש בהמשך… יש לי עוד…

תוכן זה מוגבל לחברי האתר. אם אתה משתמש קיים, נא להיכנס. משתמשים חדשים יכולים להירשם להלן.

כניסת משתמשים רשומים
   
רישום משתמש חדש
*שדה חובה